• סיון גונן

שיחרור זה כל הסיפור


אמא יושבת על המיטה ומחזיקה בגד של חולצת תינוק
השלב החשוב ביותר בתהליך סידור הבית הוא שלב השחרור

כמה קשה לנו לשחרר, נכון?.. האמת שזו לא הפעם הראשונה שאני כותבת על נושא השיחרור,

כי לדעתי הוא פשוט העיקר בתהליך הארגון מחדש שאנו עוברים בבית, וככל שאני צוללת יותר לעומק

בתהליכים של סידור בית עם הלקוחות שלי, אני מבינה שהשיחרור הוא כל הסיפור.אחד הדברים המעצבנים בחיים הוא שאומרים לך "תשחררי"....ואני מדברת על שחרור שהוא לא קשור כרגע לסידור בית.. אני מדברת על שחרור של משהו שמעצבן אותך ולא עוזב אותך, מטריד את מנוחתך,

ואז מישהו בא אלייך ואומר "יאאלה תשחררי"...

עכשיו תגידו לי, מזה ה- תשחררי הזה? מהו השיחרור הזה "שמייעצים" לי לעשות. הוא לא הגיוני

ולא מחובר אליי בשום דרך בזמן שאני בסערה רגשית. זה כמו המשפטים האלו שאומרים לך

"תקבלי את עצמך". הרי זה משפט שלא כל כך ברור לנו מה הוא אומר וברגע שאתה שקוע בחלקים הלא כיפיים של החיים, הדבר האחרון שבא לך לעשות זה "לקבל את עצמך" או "לשחרר".

לכן, זה מאוד משעשע אותי שאני מוצאת את עצמי בגיל 41, כותבת על שיחרור..אמנם השחרור קשור בחפצים פיזיים, אבל הבנו כבר שכל פעולה פיזית שאנו עושים בחיים יש לה ,כמעט תמיד, השלכות על העולם הרגשי והפנימי שלנו.

אז קודם כל, כדי לסגור את החלק הראשון עליו דיברתי אני תמיד בעד להוציא קיטור "ולשחרר" את מה שמפריע לנו החוצה. לדבר את זה, לכעוס את זה ולא לתת לזה לכרסם אותנו מבפנים. זה לפחות מה שאני עושה.... מבחינתי, ברגע שאני בסערה, הקיטור הזה, זה השחרור שהכי עוזר לי.אבל ברשותכם אחזור לשחרור שהוא יותר קשור לתחומי (כי אני רחוקה מלהיות יועצת לשחרורים מהסוג שדיברתי עלייהם בפיסקה הקודמת). שחרור חפץ באופן פיזי מהמרחב בו אנו חיים, ישנים, אוכלים, עובדים, יש לו אימפקט בלתי רגיל על החיים שלנו וברגע שנבין את האימפקט הזה, נוכל לחולל שינויים מדהימים בחיינו.

חשוב שנבין קודם כל שבתהליך סידור הבית החלק של הסידור והארגון הוא ה-שולי כן..כן...

זה ממש ככה....החלק של הסידור זה גם החלק הכי מהיר, הוא עובד פחות או יותר באופן אוטומטי

מבלי שנצטרך להפעיל שיקול דעת ומחשבה. ולכן, כל מה שמגיע עד לשלב הסידור, לדוגמא: עד לשלב בו אנו מקפלים ומסדרים את הבגדים, זה העיקר של התהליך.. וזה כולל את מי שגם בדר"כ לא כל כך מורכב לו לשחרר.

ליוויתי הרבה אנשים שאמרו לי שאין להם שום בעיה לשחרר. אך ברגע האמת, כאשר עמדו מול החפצים שלהם זה כבר לא היה להם כל כך פשוט.