top of page
Classroom school.Interior of clean spacious classroom ready for new school year. Empty roo

סוד
המינימליזם 

והסידור היפני

במוסדות חינוך

תוכנית המשלבת
כלים מתורת המינימליזם והסידור היפני לשינויים באורחות חיים
ויצירת הרגלים להם השפעה מכרעת בפיתוח מיומנויות למידה, שיפור הזיכרון,
וקידום אקלים מיטבי במוסדות חינוך.

תמונה_למוסדות_חינוך-removebg.png

בהנחייתה של סיון גונן
מומחית לסידור וארגון המרחב
עם הסמכה בין לאומית

סרטון קצרצר על התוכנית

אין זה סוד שעומס החפצים סביבנו בעבודה, בכיתה ובבית רק הולך וגדל עם השנים. כשהמרחב עמוס גירויים, אנו נאלצים להתמודד עם הסחות דעת בלתי פוסקות, להן השפעה גדולה על התפקוד הנפשי והקוגניטיבי של כולנו, מבוגרים וילדים כאחד. במסגרת התכנית, נלמד כיצד להקנות הרגלים יומיומיים של סדר וארגון ולייצר סביבת למידה מסודרת, מאורגנת ויעילה- עבור צוות החינוך, הורים והתלמידים.

במפגשים ניישם כלים פרקטיים מתורת המינימליזם וסדר היפני לטובת שיפור רמת הלמידה, הידע, הריכוז , הזיכרון, הקשב והריכוז וכן השפעת הסדר על התחושה האישית והנפש. 

Classroom
השראה במצעים.jpeg

סיון,

קודם כל רציתי להודות לך מכל הלב על כל מה שחוללת בחיינו בקורס. שינויים משמעותיים של סדר וארגון בתוך הממלכה שלנו בבית. תודה על ההסבר, הטיפים, הסרטונים, החוברת  ועל הקשר החם והמתמיד עם כולנו. תודה על האכפתיות והדאגה ליישום של מה שלמדנו ובקשתך לראות זאת בפועל. תודה על המסירות והאחריות כלפינו. אני מאוד נהניתי מהקורס וכל הזמן מדברת על השינוי שהפך למנהג אצלי. בקשר למסמכים, חבל ששכחתי לצלם לך ערמות של קלסרים ,דפים ומסמכים שמהם נפטרתי. לבסוף, נשארו אצלי שלושה קלסרים כפי שלימדת. איזה כיף שסיימתי, כאילו הורדתי אלף קילו מעל הכתפיים, תודה.

ג׳יהאן

תמונה מכווצת קופסאות.png

סיון,

כל כך הרבה שנים חיה עם בלגן שמציק ,מפריע ומקשה עלי לארח. כשראיתי את הפרסום על הקורס נרשמתי מיד וזה נדיר שישר מוציאה אשראי ומתחייבת. גם הזמנתי קופסאות וכשהתחלתי את תהליך סידור הבגדים, היו לי את הקופסאות שלך והארון נראה מדהים. שיחררתי מלא בגדים ומלא כלים מכלי המטבח, חדר עבודה, ספרים, ניירת, אלבומים וההרגשה פשוט נהדרת . סיון מאוד תומכת ,סבלנית ,מתאימה את הכלים לכל אחת ודואגת שנעבור תהליך משמעותי ואמיתי. אם אני לא מוכנה להיפרד ולשחרר, סיון מנחה שאני יכולה לדחות ולחכות עד שאהיה שלמה, מה שעוזר לי מאוד להתקדם בתהליך.

 

אפרת

תמונה מכווצת המלצות מטבח.png

סיון יקרה,

תודה על קורס נפלא, למדתי בהנאה ובכיף. אפשרת לי בדרכך המיוחדת לשחרר ולדייק, להשאיר רק את מה שאני אוהבת ולתת באהבה את מה שלא נחוץ וגם לא מתאים לי. את מקסימה ותמיד מוכנה לעזור במידה ויש קשיים. החומר נגיש, מסודר ומובנה והיחס מאוד אישי. הלמידה בקבוצה תומכת ומלמדת”.

מיכל

Office supplies are laid out in a white

 מטרות התוכנית

1. הקניית כלים חדשים של סדר וארגון במרחבים חינוכיים לשיפור יכולות הלמידה, הזיכרון, הקשב והריכוז וקידום אקלים מיטבי בכיתה.

2. מתן כלים לדיוק כמות החפצים והציוד במרחב תוך הבחנה בין עיקר לטפל ושחרור המיותר. איכות שתשפיע לא רק על ארגון במרחב הפיזי אלא גם על ארגון החשיבה.3. פיתוח הרגלים חדשים של סדר וארגון בהתנהלות היומיומית במרחב החינוכי ובהרגלי סדר הקשורים לאופן הלמידה, הכנה למבחנים וביצוע פרויקטים ומשימות. הרגלים שללא ספק

יעזרו רבות לתלמידים גם באופן תיפקודם במסגרת החינוכית

וגם בעיצוב חייהם כאנשים בוגרים.

4. יצירת סביבת עבודה מאורגנת, מסודרת ומאווררת לצוות החינוכי לשיפור רמת הריכוז והפרודוקטיביות בעבודה.

5. יצירת תשתית של סדר במרחב [כאשר לכל דבר יש מקום מוגדר] והקניית כלים לשימור הסדר לטווח הארוך.

6. פיתוח כלים פנימיים והעצמה אישית כתוצאה מתרגול הסדר  החדש בחיינו ואימוץ הרגלי חשיבה מינימליסטים.

 

7. התאמת התכנית עבור צוותי חינוך, הורים או תלמידים.

סיון גונן מתארחת בחדשות 13

סיון גונן מתארחת בכאן 11

תמונה מכווצת לבלוג.jpg

קצת עליי

נעים מאוד, שמי סיון גונן, מומחית לסידור וארגון חללים [בתים, משרדים, חללי למידה..] , בעלים ומנכ״לית של חברת ״קימונו״, והיועצת הראשונה בישראל שהוסמכה בשיטת הסידור היפנית, הבינלאומית והמצליחה של קון מארי.

​במהלך פעילותיי ועבודתי, אני מלווה תהליכים אישיים וקבוצתיים לסידור המרחב, מנחה סדנאות ומרצה בחברות, קהילות ואירגונים על שיפור איכות החיים, הבריאות והיחסים בעזרת סדר וארגון. בכל פעילותיי, אני מגלה איך נפטרים מהבלגן והעומס במרחב ויוצרים חלל מסודר, מאוורר ורגוע בעזרת מגוון פתרונות אחסון ושיטות סידור חדשניות.

תמונה עם קון מארי מכווצת.jpg

אני וקון- מארי, המאסטרית היפנית לסדר וארגון

Image-3@2x.png

יש לכם שאלה?
תרצו לדבר ולהתאים את התוכנית למוסד החינוך שלך?

מלא/י את הפרטים ואחזור אליך בהקדם

הפרטים נשלחו בהצלחה! תודה

  • Youtube
  • Instagram
  • Facebook
  • Whatsapp
bottom of page