• סיון גונן

הגיע הזמן להשיל את הק"ג המיותרים

עודכן ב: יונ 6


השלת ק"ג מהגוף ומהבית שלנו אלו שני תהליכים מאוד דומים

האמת שאני קצת חוששת לכתוב לכם את הדיוור הזה, וחשבתי כמה פעמים אם כדאי לי בכלל לשתף אתכם בתהליך אליו הצטרפתי לאחרונה.

למה אני חוששת לספר לכם? כי אני פוחדת להיכשל, כי אני חוששת שלא אצליח,

ולא אעמוד ביעדים אליהם התחייבתי לאחרונה. מהו הדבר הזה לפחד מ-להיכשל? וכמה הפחד הזה יכול לנהל ולשתק אותנו מלעשות צעד משמעותי בחיינו.


אני לא יודעת אם שמעתם על ברנה בראון. ברנה, היא חוקרת ומרצה מרתקתלנושאים כמו: בושה, כישלון, פגיעות. ראיתי לא מזמן הרצאה שלה בטלויזיה וישבתי מהופנטת למסך במשך כל ההרצאה.

היא מדהימה!ברנה סיפרה שישנם שני סוגים של אנשים בחיים: אלו שנמצאים בתוך הזירה ואלו שנמצאים מחוץ לזירה ויושבים על הגדר.

אלו הנמצאים בתוך הזירה ( Arena) מוכנים לחוות, להתלכלך בבוץ, באדמה להזיע, להתאמץ, להיכשל ולקום חזרה. הם האמיצים שמתקדמים ומתפתחים בחייהם.

לעומת זאת, אלו היושבים על הגדר, כל כך מפחדים להיכשל שהם מעדיפים להישאר ביציע, לצפות במי שבזירה, ואף להעביר ביקורת על אלו שמתלכלכים בבוץ.

בהרצאה ברנה שאלה את הקהל: מה אתם בוחרים?

להיות מחוץ לזירה או בתוכה?

בהרבה תחומים בחיי, אני יכולה להגיד שאני בוחרת להיות בזירה. אני אדם של מעשה ופחות של ישיבה על הגדר,אבל בנושא המשקל שלי והאוכל אותו אני אוכלת, אפשר להגיד שישבתי על הגדר כבר הרבה זמן.במשך תקופה ארוכה, לא הייתי מרוצה מהרגלי התזונה שלי ומהאקסטרה ק״ג שיושבים עליי מההריונות.

הם מורגשים אצלי בבגדים, ובעיקר במצב רוח..

כל השנים בהן אני אמא אמרתי לעצמי, שאין לי זמן להתעסק בזה, והיו לי תרוצים טובים כמו: יש לי גם עסק ואני גם אמא לשלושה קטנים, אין לי זמן, ואין גם שום סיבה בעולם להתלכלך כרגע בזירה.