• סיון גונן

ביום העצמאות- מסדרים את הגינה

עודכן ב: אפר 15כשאני חושבת על יום העצמאות, מצטייר לי בראש אוירת חגיגות, מופעים, זיקוקים, ספריי קצף, דוכנים,וכמובן, איך לא, על האש בגינה/חצר/ מרפסת/ איפה שאפשר.


השנה בגלל שעדיין הצל של הקורונה נוכח, הלו"ז שלנו עדיין לא יחזור לתפארתו המלאה. לא יהיו מופעי חוץ עצומים, או מליון דוכנים, אבל מה שסביר להניח שעדיין ימשיך להתקיים, גם במסגרת מצומצמת של המשפחה הגרעינית, זה העל האש, או ארוחת חג

במרחב החיצוני של הבית שלנו.


כן, יום העצמאות הוא חג של להיות בחוץ, להבדיל מפסח בו הארוחות החגיגיות מתקיימות לרוב, בין כותלי הבית, ובין יושבין ובין מסובין ולכן, זהו זמן נהדר לדבר קצת על המרחב החיצוני של הבית.


הרבה פעמים אנו שמים את הדגש, על הפנים, על תוך הבית , החדרים, המטבח, הארונות וכו׳ אך לא פחות חשוב זה הבחוץ.

אני יכולה לספר לכם, שאנחנו כמשפחה מאוד אוהבים להעביר כמה שיותר את הפעילויות שלנו למרחב החיצוני של הבית. לאכול, לשחק, לשבת עם חברים בחצר שלנו. בנוסף,

כאשר החצר שלנו מסודרת, אין ספק שאנחנו מבלים בה הרבה יותר.


אני יכולה להגיד לכם, שבתקופת הקורונה, רוב הפרוייקטים שהצלחנו להוציא לפועל היו בכלל פרוייקטים של הבחוץ. בנינו משרד,הוספנו סוף כל סוף מחסן, (אין דבר יותר כיף ממחסן מסודר) ופשוט התלבשנו על החצר, נפטרנו מכל הג’אנק המיותר סידרנו מחדש כל מיני פינות בחצר, וזה פשוט כיף גדול שכל דבר נמצא במקומו ואין ערימות של דברים בצד שמחכים להיזרק לפח. אין גזם שמחכה לטיפול והכל פתוח ואוורירי.

עבורי גינה מסודרת, חצר מסודרת, או מרפסת מסודרת ונעימה ולא משנה איפה בעיר, מושב, קיבוץ זהו מתכון לשקט ושלווה ואפשרות להתרווח ולנוח באמת. חבל לבזבז פינות חמד מחוץ לבית לטובת אחסון ולהעמיס בהן ארגזים וציוד שברוב המקרים אנו לא צריכים ומתקשים לשחרר.

סדר לא משנה איפה נפגוש אותו, יש לו קסם מיוחד והוא מאפשר לנו פשוט ליהנות ולהיות.

אז עכשיו, לקראת יום העצמאות, ולקראת המזג שהולך ומתחמם, ושבעיקבותיו אנו יוצאים יותר החוצה, זה הזמן להשקיע במרחב החיצוני של הבתים שלנו, וגם אם הוא ממש קטן.

מיינו את החפצים ששוכבים בחוץ, הפטרו ממה שלא צריך, וצרו לכם, את פינת החמד שלכם, שמשמחת אתכם!! תחגגו בה את יום העצמאות, ותנשמו אויר צח כי הוא מצרך חשוב ביותר בעיקר בימים אלו.